Nazwa Separation pochodzi od utworu formacji Spear, który stał się źródłem inspiracji do stworzenia serii prac graficznych. To także tytuł mojej pracy dyplomowej, autorskiej i intearktywnej realizacji 3D.

Najbardziej zależy mi na wykreowaniu atmosfery, chcę choć na moment przenieść widza w miejsca z moich snów. Pomimo korzystania z nowoczesnych technik kreacji obrazu, staram się aby moje realizacje pozbawione były krzykliwych graficznych fajerwerków.

Zawsze staram się przekazać jakąś myśl, filozofię. Aby to osiągnąć często posługuję się symbolami a swoim realizacjom nadaje baśniowy styl. Baśnie mają ponadczasowy charakter a myśli w nich ukryte są uniwersalne. Chcę aby widz odniósł wrażenie, że opowiedziana historia wydarzyła się dawno temu a moim zadaniem było jedynie jej przypomnienie.

Moje prace są ściśle związane z muzyką jakiej słucham. Utwory z pogranicza gatunku ambient i muzyki elektroakustycznej są dla mnie ogromnym źródłem inspiracji. Pozwalają mi się oderwać od codzienności, przenoszą mnie w odległe i nieznane krainy.